November 22-én ötödik alkalommal rendezte meg a Barcsay Jenő Általános Iskola az idegen nyelvi szavalóversenyt. A város öt iskolájából érkeztek a gyerekek, hogy összemérjék tudásukat. A szép kiejtésen kívül a szöveghűség és az előadásmód alapján választotta ki a zsűri a legjobbakat angol és német nyelvből. A mi iskolánkból az ötödik és a hatodik évfolyamról indultak tanítványaink.

Az ötödik osztályból minden gyermekünk díjazott lett. Angol nyelvből Benkovits Bodza harmadik, Ditrói Zoltán második helyezést ért el. A németesek közül Léránt Anna és Szili Júlia Mira harmadik, Csányi Zétény első helyen végzett. Szeretettel gratulálunk.

Kardos Katalin és Galler-Bolfert Mária
nyelvtanárok

SÁGI BERNÁRD MÓR
5. OSZTÁLYOS tanuló
az "IGY NEVELD A FELNŐTTEKET!"
országos rajzversenyen több, mint 300 pályamunka közül
a 3. helyezést érte el.

Gratulálunk!

Felkészítője: Deli Gabriella

2019.október 18-án pályaorientációs napon vehettek részt a hetedik és nyolcadik osztályos tanulók. Enikő néni tájékoztatója után a hetedikesek pályaválasztási önismereti tesztet töltöttek ki és beszélgettek a képességeikről, érdeklődési körökről. Ezalatt a nyolcadikosok több csoportban jelenleg középiskolás volt diákjainkkal beszélgettek a Móricz és a Kőrösi gimnázium, illetve a Petzelt és Varga szakgimnáziumokról, a szakokról és a középiskolás tapasztalatokról. Ezután mindkét osztály együtt vett részt Huszár Dia és Tokodi Gábor előadásán. Ők magyar és történelem szakos bölcsészként a média és kommunikáció világában találtak hivatásra televíziós (szerkesztő, riporter, újságíró) és operatőr-fényképész-rendezőasszisztens irányokban. A két osztályról a templomdombon drónkamerás képeket is készített Gábor.

Rövid szünet után a szülők szakmái program jegyében több szülő beszélgetett  kisebb csoportokban a gyerekekkel a saját szakmájukról, szakmai életútjukat és hivatásukat bemutatva. Nagyon köszönjük a résztvevő szülők segítségét: Bicskos Edit (újságíró), dr. Lovász Andrea (irodalomtörténész), Zöld Csaba (színész), Markó Róbert (marketing), Sipaki Annamária és Somogyi Richárd (belsőépítészek), Száva Borbála (történész, idegenvezető) és Galler-Bolfert Mária (HR emberi erőforrás szakember)!
Nagyon tartalmas és mindenki számára hasznos, érdekes nap volt ez a péntek.

Baranyainé Kékesi Noémi

Szeptember 28-án, szombaton közös családi napot tartott iskolánk első öt évfolyama a Skanzenban.

Az osztályok tanulói különböző foglalkozásokon vettek részt, melynek keretében a másodikosoknak volt lehetőségük szüretelni, az elsősök szüreti, a nagyobbak pedig népi játékokat játszottak. A másfél órás programot közös piknik követte, ahol a gyerekek játszottak, a felnőttek pedig beszélgettek. A finom ételek és italok mind elfogytak, s kicsik és nagyok egyaránt jól érezték magukat.

Köszönjük Cseri Balázs szüleinek, Anitának és Miklósnak a szervezést és a szíveslátást, a Szülői Tanács tagjainak pedig az összefogást és a segítséget.

Jövőre is minden osztályra számítunk a Templomdombi Pikniken!

Iskolánk hetedik osztálya harmadik alkalommal vett részt a Nagy Szentendrei számháborún.

Az immár hagyományosan szeptember harmadik szombatján megrendezésre kerülő városi eseményt Kucsera Ferenc tiszteletére szervezi harmadik éve a Szentendre Barátai Egyesület. Cél a Templomdombon álló zászlók birtokba vétele, illetve minél több cédula eljuttatása a gyüjtőládába.

A hetedik osztály tanulói mellett a hatodikosok is teljes osztállyal képviseltették magukat, illetve az ötödikből is jónéhányan eljöttek. A hazai terepnek számító Templomdombon nagy volt a küzdelem, a gyerekek és felnőttek hatalmas csatát vívtak a pontokért, csak úgy harsogott a környék a számoktól. A jókedv és az elszántáság határtalan volt, s szerencsére az időjárás is nagyon kegyes volt hozzánk.

A játékidő gyorsan eltelt, s mindenki sajnálta, hogy vége lett a csatának.

A sárga csapattal játszó templomdombisok végül a második helyen végeztek, s mivel a mi iskolánkból vett részt a legtöbb gyermek a számháborúban, így egy gombóc fagyit is kaptunk ajándékba.

Reméljük, hogy jövőre is lesz alkalmunk a város többi lakójával számháborúzni a Templomdombon! Mi biztosan ott leszünk!