Szeptember 28-án, szombaton közös családi napot tartott iskolánk első öt évfolyama a Skanzenban.

Az osztályok tanulói különböző foglalkozásokon vettek részt, melynek keretében a másodikosoknak volt lehetőségük szüretelni, az elsősök szüreti, a nagyobbak pedig népi játékokat játszottak. A másfél órás programot közös piknik követte, ahol a gyerekek játszottak, a felnőttek pedig beszélgettek. A finom ételek és italok mind elfogytak, s kicsik és nagyok egyaránt jól érezték magukat.

Köszönjük Cseri Balázs szüleinek, Anitának és Miklósnak a szervezést és a szíveslátást, a Szülői Tanács tagjainak pedig az összefogást és a segítséget.

Jövőre is minden osztályra számítunk a Templomdombi Pikniken!

Iskolánk hetedik osztálya harmadik alkalommal vett részt a Nagy Szentendrei számháborún.

Az immár hagyományosan szeptember harmadik szombatján megrendezésre kerülő városi eseményt Kucsera Ferenc tiszteletére szervezi harmadik éve a Szentendre Barátai Egyesület. Cél a Templomdombon álló zászlók birtokba vétele, illetve minél több cédula eljuttatása a gyüjtőládába.

A hetedik osztály tanulói mellett a hatodikosok is teljes osztállyal képviseltették magukat, illetve az ötödikből is jónéhányan eljöttek. A hazai terepnek számító Templomdombon nagy volt a küzdelem, a gyerekek és felnőttek hatalmas csatát vívtak a pontokért, csak úgy harsogott a környék a számoktól. A jókedv és az elszántáság határtalan volt, s szerencsére az időjárás is nagyon kegyes volt hozzánk.

A játékidő gyorsan eltelt, s mindenki sajnálta, hogy vége lett a csatának.

A sárga csapattal játszó templomdombisok végül a második helyen végeztek, s mivel a mi iskolánkból vett részt a legtöbb gyermek a számháborúban, így egy gombóc fagyit is kaptunk ajándékba.

Reméljük, hogy jövőre is lesz alkalmunk a város többi lakójával számháborúzni a Templomdombon! Mi biztosan ott leszünk!

Ezen a hétvégén, szeptember 13-15-ig rendezték meg Zalaegerszegen a Magyar Vöröskereszt 48. Országos Elsősegélynyújtó Versenyének döntőjét. Iskolánk gyermek csapata, a STABIL OLDAL, első helyezést ért el. Emellett teljesítményük elérte az arany minősítés kritériumait, így azt is megkapták. Még egy különdíjat is sikerült elhozniuk, melyet az elsősegélynyújtási ismeretek elméleti állomásán elért legjobban teljesített csapatnak járt.

A csapat tagjai: Varga Júlia (csapatkapitány), Varga Sára, Miksó Dóra Laura, Nagy Luca, Kende Bori

Felkészítő tanáruk: Csalló Attila

Nagyon büszkék vagyunk rátok!

Emellett gyerekekkel alkotott vegyes vendég csapatunk elnyerte a zsűri Szakmai Tisztelet különdíját.
A csapat tagjai: Csalló Attila (csapatkapitány), Baranyainé Kékesi Noémi, Jászai Katalin, Tar Fanni Sára, Kretz Boldizsár

Gratulálunk nekik!

Drága Gyerekek! Kedves Szülők!

Remélem, hogy mindenkinek nagyon jól telt a nyár, s feltöltődve, élményekkel telve tér mindenki vissza az iskolába.

A tanévnyitó ünnepély és az első tanítási nap 2019. szeptember 2-án, hétfőn lesz.
A gyerekeket fél nyolcra várjuk. Osztályonként vonulunk ki a Templomdombra, ahol 8 órakor kezdődik a tanévnyitó ünnepély.

Megjelenés: fehér ing/blúz + fekete alj + iskolajelvény
Utána osztályfőnöki órák lesznek.

Az elsősökért 10 órára lehet jönni, a többiek 11,35-kor végeznek.

A tankönyveket is ezen a napon osztjuk, ezért mindenki hozzon magával egy nagy táskát, amiben a könyveket hazaviheti.

Ebédet ezen a napon még nem tudunk biztosítani, de felmérjük az igényeket, így kérem, hogy beszéljék meg a gyerekekkel, hogy szeptember 3-tól, keddtől kérnek-e iskolai étkezést, és ha igen, akkor csak ebédet vagy háromszori étkezést?

Az utolsó hétre mindenkinek még jó pihenést kívánok!

Az iskola pedagógusai nevében szeretettel:

Enikő néni

Kedves Szülők!

Ezúton szeretném Önöket tájékoztatni, hogy a gyermekétkeztetést ellátó Városi Szolgáltató Nonprofit Zrt. a 2019/2020-as tanévtől kezdődően új rendszert vezet be a közétkeztetési díj fizetésével kapcsolatosan, mely alapján egyszerűbb, rugalmasabb módon fizethetik be gyermekük étkezési díját.

Kérem, hogy figyelmesen olvassák el a mellékelt tájékoztató levelet, mert az étkezést augusztus 25-ig meg kell majd rendelni ahhoz, hogy szeptembertől biztosítani tudjuk az étkezést.

Üdvözlettel:

Tenkesné Enikő

1.sz. nyilatkozat.pdf

TÁJÉKOZTATÓ a közétkeztetés díj fizetés 2019-2020. tanévben induló változásairól.pdf

2.sz. nyilatkozat.pdf