Május 5-én izgalmas napra virradtunk, hiszen ismét tolerancia napi programokon vehettek részt kicsik és nagyok. Harmadszor rendeztük meg ezt az eseményt, melyet sok előkészület, szervezés és várakozás előzött meg. A gyerekeket olyan programokba vontuk be, melyek során élő és testközeli tapasztalatokat, ismereteket szerezhettek a látás-, hallás-, mozgás - és értelmi sérült emberek mindennapjai és nem mindennapi teljesítményeik kapcsán. Reméljük, hogy a gyerekek valóban élvezték a napot, új élményeket éltek át, az átélt programokat bemutató emberekkel való találkozások pedig hosszú időre elkísérik majd őket!

Őszinte elismeréssel és hálás köszönettel szeretnénk felsorolni azokat, akik ezen a napon megtiszteltek jelenlétükkel, bemutatóikkal és akik nélkül nem jöhetett volna létre ez a nap:
- Krajnyák Zsuzsanna világ - és európa bajnok, paraolimpiai második, harmadik helyezett kerekesszékes vívó (Ute) és edzője Feczer Viktor
- Tóth Tamás paraolimpiai bajnok, európa bajnok úszó
- Jeszenkovics Judit világ- és európa bajnok szervátültetett úszó és edzője Mihály Norbert
- Kormos László lábbal festő és segítője Runyai Mária az És Mégis Élni Alapítványtól
- Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola munkatársa és kutyusai
- Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja képviselői - Csete Lóránt konduktor és segítői
- A láthatatlan kiállítás létrejöttét segítők
- Neo Magyar Segítőkutya Egyesület munkatársai és kutyusai
- Horváth Ágnes és segítői a jelelés program résztvevőiként
- valamint iskolánk minden dolgozói

Iskolánk vizuális műhelyéből 11.473 rajz közül 2 rajzot is díjaztak! Az 50 dicséretben
részesített rajz jelenleg a Mexikóban rendezett kiállításon szerepel.
Ezen a világversenyen 3 magyar rajzot díjaztak - és kettőt mi nyertünk!

DÍJAZOTTAK:
  • KRETZ BOLDIZSÁR-STEC RILEY 5. osztályosok

• SZABÓ VIRÁG-PÉTER SZONJA 2. osztályosok
Felkészítőjük: Deli Gabi néni

A rajzok megtekinthetők a Mexikói Magyar Nagykövetség honlapján!
2017. április 21-én 17 órakor nyílt meg a Gyermekkönyvtár előterében 31 általános iskolás korú gyereknek a tárlata Nyárváró címen.
A megnyitón Fucskár Erika gyermekkönyvtáros beszélt a színesség, nyitottság és kreativitás fontosságáról, kérte a gyerekeket tartsák meg formájukat. Kretz Boldizsár 5. osztályos szép versmondással, Mester Emma és Varga Júlia gyönyörű magyar népdalcsokorral kedveskedett a szép számú közönségnek. Köszönjük mindenkinek aki a megnyitóra eljött és a Városvezetésnek , a PMK dolgozóinak, a szülőknek a támogatást.
Deli Gabriella a Vizuális Műhely vezetője

Kedves Szülők!

Szeretettel várjuk minden leendő elsős gyermek anyukáját vagy apukáját

2017. április 20-án csütörtökön 8 és 19 óra között

vagy 21-én pénteken 8 és 18 óra között

a beiratkozásra.

Kérjük, hogy a beiratkozásra hozzák magukkal

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatát,
  • lakcímkártyáját
  • és TAJ-kártyáját..

Amennyiben ezekről tudnak fénymásolatot készíteni, kérem, hogy azt is hozzák magukkal, ha nem, akkor mi készítünk az iratokról másolatot.

Kérjük majd a szülő személyi igazolványát, valamint a lakcímkártyáját bemutatni.

Szükségünk van az óvodában kapott igazolás eredeti példányára, amely az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsítja. (Csak eredeti példányt áll módunkban elfogadni, másolattal nem tudnak beiratkozni!)

Kérjük, hogy amennyiben lehetőségük van, az alábbi két dokumentumot nyomtassák ki és kitöltve hozzák magukkal a beiratkozásra:

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlására

Nyilatkozat Etika/Hit- és erkölcstan oktatásról

Nyilatkozat életvitelszerű lakcímről

Nyilatkozat a Pedagógiai Programunkat érintő kérdésekben

Amennyiben a fenti Nyilatkozatokat nem tudják kinyomtatni és kitöltve hozni, akkor a beiratkozás helyszínén adunk Önöknek egy-egy példányt.

Az Etika/Hit- és erkölcstan tantárggyal kapcsolatban az alábbi linken tudnak tájékozódni:

Tájékoztatom Önöket, hogy a tanulók felvétele nem a beiratkozás sorrendjében történik!

Tisztelettel:

Tenkesné Halász Enikő Rita

intézményvezető

Ebben az évben a Kő-hegyen ünnepeljük a Föld Napját. Egy kellemes túrával és egy izgalmas akadályversennyel tisztelgünk a természet és a környezetünk előtt.

Április 10-én, 6 órától ezen a felületen jelezzük, ha a program a kedvezőtlen időjárás miatt elmarad. A jelenlegi előrejelzések szerint:

A PROGRAMOT MEGTARTJUK. smiley

A gyülekező helyszíne: Szentendre, Kálvária út végi buszforduló.

Túraútvonal a Kő-hegyre itt látható.

Tájékoztató a programról

Mindenkinek kellemes készülődést kívánunk!