Hagyományainkhoz híven idén is a hatodik osztály tanulóinak ünnepi műsorával emlékeztünk a márciusi ifjakra és azokra a hősökre, akik életüket áldozták a magyar szabadságért.

A hatodikosok felidézték azokat az eseményeket, melyek a forradalom kirobbanásához vezettek, majd eljátszották, illetve elmondták a legfontosabb eseményeket. A tánccal és énekkel gazdagított produkciójuk végén megfogalmazták azt, hogy miért fontos évről évre megemlékeznünk az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról, majd előadásukat Petőfi szavaival zárták:

"Mit őseink egy ezredév előtt
Tevének, azt kell tenni most tinektek:
Bármily erővel, bármily áldozattal,
Bár mind egy szálig elvesztek belé,
Hazát kell nektek is teremteni!
Egy új hazát, mely szebb a réginél"

(Petőfi: A nemzetgyűléshez)

 

2024. március 1-jén óvodások lepték el a Templomdombi Általános Iskola épületét.

A közel negyven érdeklődő gyermeket a leendő tanító nénik, Kati néni és Joli néni kézműves- és sport foglalkozással várta. Mindkettőjüknek a leendő testvérosztály tanulói, a negyedikes diákok segítettek.

 Az iskola épületét is bejárhatták a kicsik Enikő néni segítségével, aki a manóajtón is átvezette a lelkes kis csapatot, és a legérdekesebb termeket (nyelvi, barkács és kézműves terem) is megmutatta.

Reméljük, hogy mindenki élvezte az alsós munkaközösség tagjainak vendégszeretetét, és szívesen választja szeptembertől a Templomdombi Általános Iskolát!

 

 

 

Szentendre a sok múzeum és templom, a girbegurba macskaköves utcák, a színek és fények városa, közepén egy ékszerdobozzal, a Templomdombi Általános Iskolával.

Egy évfolyamon egy osztály tanul itt, összesen tehát 8. Családként működünk. Ismerjük egymást, figyelünk egymásra, legfőbb hajtóerőnk a szeretet.

Jövőre Kati néni és Joli néni lesz az első osztályosok két tanító nénije, akik az alábbi sorokkal mutatkoznak be:

„Jászai Katalin vagyok. Sok-sok évvel ezelőtt végeztem el a Budapesti Tanítóképző Főiskolát. Családommal Szentendrén élek, a Templomdombi Általános Iskolában 16 éve tanítok. A pedagógusminősítési vizsga során megszereztem a Pedagógus II. fokozatot. Folyamatosan veszek részt szakmai továbbképzéseken, melyek keretében lehetőségem nyílik megismerkedni olyan módszerekkel, melyek segítségével hatékonyan, élményszerűen, képességeiknek megfelelően tudom tanítani, fejleszteni a gyerekeket.

Jelenlegi negyedikeseinknek a magyar nyelv és irodalom, a testnevelés, az ének és a technika tantárgyakat tanítom. Szívesen készítem fel őket tanulmányi versenyekre. Tanítványaim sikeresen szoktak szerepelni az iskolai és városi szavalóversenyeken, lelkesen indulnak a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyeken.”

„Bogya Jolánnak hívnak. Az ezredforduló tájékán két gyermekem járt a Templomdombi Iskolába összesen 11 évig, 2010-től vagyok jómagam is a tantestület tagja. Tantárgyfelosztásunk szerint a matematika, környezetismeret, testnevelés, vizuális kultúra és etika tantárgyakat tanítom. A tanulás mellett fontos cél és feladat az elfogadás, egymáshoz való alkalmazkodás, a szabályok ismerete és betartása, egymás tisztelete, együttműködés, közösséggé formálódás a közös élményszerzés nyomán.

Ezer szállal kötődőm ide. Van olyan család, ahol a nagymama engem tanított, s most én taníthatom az unokát. Lenyűgöz, amikor régi diákok visszalátogatnak és felelevenedő emlékeikben ott vagyunk. Felemelő látni, érezni, hogy keresték és megtalálták az útjukat, önmagukat, hogy biztos lábakon állnak, s megtisztelő, hogy egy szakaszon, a részesei lehettünk e folyamatnak. Egy tükörcserép az úton.”

„A Templomdombi Iskolában minden osztálynak két tanítója van. A tantárgyakat megosztva tanítjuk. Ezáltal jobban el tudjuk mélyíteni a tanítandó ismereteket, és elegendő lehetőségünk nyílik a szabadidős tevékenységek során más oldalukról is megismerni a gyerekeket.

Alsós tanítóként állandó megújulást lehet megélni: a negyedik osztály után ismét elsősöket fogadunk. Ami a rutinos negyedikesek számára megszokott dolog, az a jelenlegi nagycsoportosoknak igazi kihívást jelent majd szeptembertől.

Komoly feladata lesz a gyerekeknek elsajátítani a kisiskolás létet. Ebben lépésről lépésre haladva fogjuk segíteni őket. Az iskolánkra jellemző színes programok mellett megtapasztalhatják, hogy tanórán is lehet élményeket szerezni! Amikor csak lehet, sok játékkal, mesével, mozgással; ha kell, akkor pedig elmélyülten, kitartóan, kellő figyelemmel haladva. Ám mindvégig nyugodt, vidám légkörben és következetes munkával szeretnénk megismertetni leendő elsőseinket azzal, hogy milyen is igazi templomdombisnak lenni!

Örömmel és várakozással tekintünk az előttünk álló időszak elé, melynek első lépéseként szeretettel várjuk a gyerekeket március1-jén az Iskolanyitogató foglalkozáson, majd március 6-án a szülőket a tájékoztató beszélgetésen.”

 

Kedves iskolába készülő gyermekek! Tisztelt Szülők!

Iskolánkban idén ismét tartunk TAVASZNYITOGATÓ ISKOLANYITOGATÓ foglalkozást 2024. március 1-jén, pénteken, melyre minden érdeklődő gyermeket sok szeretettel várunk.

Gyülekező 14,50 és 15 óra között lesz az iskola udvarán, ahol a leendő tanító nénik, a mostani negyedik osztály tanulói, valamint az alsós munkaközösség pedagógusai fogadják az érdeklődőket. 15 órától 3x20 percben Kati néni kézműves-, Joli néni pedig sportfoglalkozást tart a gyerekeknek, én pedig iskolai körútra viszem majd őket. Miután minden gyermek mind a három programon részt vett, 16 órakor végeznek, amikor is a főbejáraton át kikísérjük őket az iskola épülete elé, ahol visszaadjuk őket a szülőknek.

Az épületbe csak a gyerekek és az iskola dolgozói jöhetnek be. A szülőknek 2024. március 6-án, szerdán 17 órától tájékoztató szülői értekezletet tartunk, melyen megismerhetik a leendő tanítókat és minden felmerülő kérdésre válaszolunk. Erre előzetes regisztráció nélkül várunk minden érdeklődő szülőt.

Az Iskolanyitogató foglalkozásra az alábbi űrlap kitöltésével lehet jelentkezni február 20 és 28 között:

https://forms.gle/8b3dwJfsez36ES739

Regisztráció csak a fent említett időpontban lehetséges! Több iskolanyitogató foglalkozást nem szervezünk!

Szeretettel várjuk az iskolába készülő gyermekeiket!

A leendő tanítók és az alsós munkaközösség nevében:

Tenkesné Enikő

igazgató