A Gyerekkönyvtár "Az én könyvtáram" címmel rajzpályázatot hirdetett óvodás és általános iskolás korú gyerekek számára.
Január 16-án volt a kiállítás megnyitó és a díjosztó. A közel 100 pályamű közül iskolánk Vizuális műhelye kimagaslóan szerepelt.
Díjazottak lettek:

Felső tagozat:

I. helyezett: Lóczy Gyuri 5. o.
II. helyezett: Szili Mira 5.o.
III. helyezett: Szabó Virág 5.o.

Alsó tagozat:

II. helyezett: Sejpes Lilla 2. o.
III. helyezett: Irimiás Blanka 2. o.
különdíj: Kosztán-Schlemayer Máté 2. o.

Felkészítő: Deli Gabi
Minden beküldött munkát kiállítottak. Dícséret illeti az elsősöket is, Niki néni az ő rajzaikat is beküldte.
A kiállítás jelenleg is látható.

Kedves Gyerekek! Tisztelt Szülők!

Sok szeretettel várjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket az alábbi programokra:

2020. február 28. péntek, 15-16 óráig: TAVASZNYITOGATÓ ISKOLANYITOGATÓ foglalkozás a leendő elsős gyerekeknek

(A jelentkezés részleteiről február második hetében a honalpon keresztül nyújtunk bővebb tájékoztatást)

2020. március 4. szerda, 17 órától: Szülői tájékoztató

Tisztelettel:

Tenkesné Halász Enikő Rita

intézményvezető

November 22-én ötödik alkalommal rendezte meg a Barcsay Jenő Általános Iskola az idegen nyelvi szavalóversenyt. A város öt iskolájából érkeztek a gyerekek, hogy összemérjék tudásukat. A szép kiejtésen kívül a szöveghűség és az előadásmód alapján választotta ki a zsűri a legjobbakat angol és német nyelvből. A mi iskolánkból az ötödik és a hatodik évfolyamról indultak tanítványaink.

Az ötödik osztályból minden gyermekünk díjazott lett. Angol nyelvből Benkovits Bodza harmadik, Ditrói Zoltán második helyezést ért el. A németesek közül Léránt Anna és Szili Júlia Mira harmadik, Csányi Zétény első helyen végzett. Szeretettel gratulálunk.

Kardos Katalin és Galler-Bolfert Mária
nyelvtanárok

SÁGI BERNÁRD MÓR
5. OSZTÁLYOS tanuló
az "IGY NEVELD A FELNŐTTEKET!"
országos rajzversenyen több, mint 300 pályamunka közül
a 3. helyezést érte el.

Gratulálunk!

Felkészítője: Deli Gabriella

2019.október 18-án pályaorientációs napon vehettek részt a hetedik és nyolcadik osztályos tanulók. Enikő néni tájékoztatója után a hetedikesek pályaválasztási önismereti tesztet töltöttek ki és beszélgettek a képességeikről, érdeklődési körökről. Ezalatt a nyolcadikosok több csoportban jelenleg középiskolás volt diákjainkkal beszélgettek a Móricz és a Kőrösi gimnázium, illetve a Petzelt és Varga szakgimnáziumokról, a szakokról és a középiskolás tapasztalatokról. Ezután mindkét osztály együtt vett részt Huszár Dia és Tokodi Gábor előadásán. Ők magyar és történelem szakos bölcsészként a média és kommunikáció világában találtak hivatásra televíziós (szerkesztő, riporter, újságíró) és operatőr-fényképész-rendezőasszisztens irányokban. A két osztályról a templomdombon drónkamerás képeket is készített Gábor.

Rövid szünet után a szülők szakmái program jegyében több szülő beszélgetett  kisebb csoportokban a gyerekekkel a saját szakmájukról, szakmai életútjukat és hivatásukat bemutatva. Nagyon köszönjük a résztvevő szülők segítségét: Bicskos Edit (újságíró), dr. Lovász Andrea (irodalomtörténész), Zöld Csaba (színész), Markó Róbert (marketing), Sipaki Annamária és Somogyi Richárd (belsőépítészek), Száva Borbála (történész, idegenvezető) és Galler-Bolfert Mária (HR emberi erőforrás szakember)!
Nagyon tartalmas és mindenki számára hasznos, érdekes nap volt ez a péntek.

Baranyainé Kékesi Noémi