A Nyitott Kör Egyesület a második és harmadik osztályosokhoz érkezett vendégségbe Vészhelyzet című műsorával. A színházi nevelési előadás során két csetlő-botló kisgyerek került veszélyes helyzetbe. Jelen lévő tanulóink összeszedték, ők mit tudnak a körülöttük előforduló vészhelyzetekről, a kórokozókról, az immunrendszerről és a segítséghívásról. Az eseményeket követve a gyerekek többször is aktívan közreműködhettek, sőt a szakszerű sebellátásról nem csupán hallhattak, hanem a gyakorlatban is mindannyian kipróbálhatták azt. Az előadáson jelen volt iskolai védőnőnk, Anikó néni, akinek a segítségével tisztázták a felmerülő helyzeteket, és gyakorolhatták a pontos megoldásokat. Ilyen módon egy akár mindennap előforduló kisebb baleset során magabiztosabbak, ügyesebbek lehetnek diákjaink. Nem ijednek meg a felmerülő helyzetektől, és megtanulják, hogyan kezdjenek hozzá egy seb ellátásához.

Jászai Katalin

A nap célja az volt, hogy felelevenítsük és elmélyítsük az ökoiskola cím kritérium-rendszerét és megtanítsuk a környezettudatos életmód ismereteit a gyerekeknek. Ennek érdekében egy témanapot rendeztünk. A program egy közös bevezetéssel, ráhangolódással kezdődött. Fenyvesi Barnabás és Egei Ákos figyelemfelkelltő előadása után Enikő néni mutatta be a helyi szelektív gyűjtési rendszerünket. Utána a gyerekek szabad választás alapján, 4 foglalkozáson vehettek részt. A foglalkozások az iskolánk környezeti nevelési programjára, az ökoiskolai kritériumokra épültek. A témanap célja az ismeretszerzés volt.

A gyerekek a következő foglalkozásokon vettek részt:

1; Zöld iskolatáska - környezetbarát és egészséges iskolaszerek; J. Kati néni; 2.o

2; Előzd meg a hulladékképződést! Csomagolás, újrahasználat; Joli néni; 8.o.

3; Iskolai szelektív hulladékgyűjtés; Feri bácsi; kisudvar

4; Hulladékválogatós - sorverseny; Noémi néni; Tornaterem

5; Energiatakarékosság - ökoszemüveg, ökolista; Gergő bácsi; Lány technika

6; Hulladékból - használati tárgy - papír; Adrienn néni; 4.o

7; Hulladékból - használati tárgy - textil; Niki néni; 3.o.

8; Hulladékból - használati tárgy - üveg; Kriszti néni; 1.o.

9; Környezetbarát közlekedés; Monika néni; tetőtéri nagyterem

10; Zöld energiák - a napenergia hasznosítása; Attila bácsi; Barkács

11; Vásárolj okosan! - tudatos vásárlás; Zsuzsa néni; 5. o.

12; Komposztálás - Vizsgáljátok meg a komposztot!; Panki néni; kisudvar

13; Veszélyek a lakásban - környezetbarát tisztítószerek; V. Ági néni; Konyha

14; Szobrászműhely; Judit néni; 6.o

15; Az éltető víz - takarékoskodás a vízzel; K. Kati néni; 7.o.

16; A láthatatlan lételemünk - hogyan óvhatjuk meg levegőt?; Ildikónéni; nyelvi terem

A változatos és tartalmas foglalkozások segítségével a gyerekek megismerhették az ökoiskolai lét alapjait. Azt hiszem, sikeres napot zártunk.

Csalló Attila

Szeretettel gratulálunk Kenéz Veronika 7. osztályos tanulónknak,
aki ősszel az Idegen nyelvi szavalóversenyen német nyelvből 1. helyezést,
valamint áprilisban a Kistérségi német versenyen 2. helyezést ért el!

Immáron hagyománynak tekinthetjük a 2. osztályban, hogy a tavaszi szünet előtti utolsó napon a húsvéti szokások ápolásaként a fiúk verssel, kölnivel, a lányok a locsolásért kedveskedő apró ajándékokkal érkeznek az iskolába.
Ebéd előtt arra is szántunk időt, hogy friss zöldségeket és gyümölcsöket tisztítsunk és aprítsunk fel. Ebben nemcsak a lányok, de a fiúk is nagyon szívesen vettek részt. Délután a játszótéren csapatokat alakítva tojásokat kerestek a gyerekek lázas izgalommal, mely tojások a délutáni kézműves foglalkozás kellékei voltak. Versek, illatfelhő és ÖKO-iskoláshoz méltó zöldség-gyümölcs piknik után vidáman készítették el az iskolába visszatérve munkadarabjaikat.

Bogya Jolán & Jászai Katalin

Itt a Húsvét és a tojásfestés. A kereskedelemben kapható festékek mesterséges szinezőanyagokat tartalmaznak. Aki valami különlegesre és egészségesre vágyik, próbálja ki a természetes festőnövényeket! Különleges színek a természet tárházából. Íme néhány cikk az internet világából arról, hogy miként csináljuk:

Kellemes festegetést!

Csalló Attila