Október 12-én témanapot szerveztünk iskolánkban. Az alsós osztályok különböző
programokat szerveztek maguknak, az ötödik osztályosok a rendőrségen, a hatodikosok a
Csodák Palotájában töltötték a napot.
A nyolcadik osztályosok hamarosan dönteni fognak a tovább tanulásukat illetően, így
számukra és a hetedikesek számára kiemelt programokat szerveztünk erre a napra. Enikő néni
reggeli tájékoztatóján a felvételi rendszert, a fontos határidőket és teendőket ismertette a
gyerekekkel. Ezt követően a hetedikesek csoportokban olyan régi diákjaink beszámolóit,
bemutatóit láthatták és hallhatták a jelenlegi középiskolájukat illetően, amely során diák
szemmel mutatták be iskoláikat. Ezalatt a nyolcadikosok pszichológiai tesztet töltöttek ki,
melyben képet kaphattak erősségeikről és beszélgettek lehetséges pálya irányokról.
A cseréjüket követően mindkét osztály meghallgatta Dr. Szabó Dániel aneszteziológus és
intenzív terápiás orvos életpályáját, aki nemcsak orvosként, hanem gyógyszerkutatásban is
dolgozik évek óta. A gyerekek képet kaphattak nemcsak az orvosi pálya felépítéséről, hanem
az időben történő felkészülés, a kitartás, a tudatosság, a változások és újabb útkeresések,
sikeres választások jelentőségéről is. Szerencsére szívesen és jó kérdésekkel, bátran
érdeklődtek az elhangzott témákkal kapcsolatban.
Utolsó programként mindkét osztály tanulói találkozhattak azokkal a szülőkkel, akik szívesen
és örömmel vállalták, hogy bemutatják a munkájukat, szakterületüket. Bepillanthattak a pék, a jogász, a kereskedő, a közgazdász, a vadász – állatorvos
és az újságó szakma rejtelmeibe, fontosabb területeibe.
Mindenképp tartalmas, érdekes és hasznos nap volt.

Ebben az évben lakóhelyünkkel és környezetével foglalkoztunk az erdei iskola hetében. Hétfőn és szerdán Szentendre történelme, kultúrtörténeti nevezetességei volt a fő téma. Megismertük városunk múltját a római kortól kezdődően napjainkig. Foglalkoztunk a nemzetiségekkel és a művészekkel is. A foglalkozások között volt vezetett városnézés, előadás, „időutazós” képkeresés, kincskeresés.

A keddi napon a Szentendrei-sziget földrajzával, élővilágával foglalkoztunk. Kerékpáros túrát tettünk a szigeten.

Az utolsó két napon tömegközlekedéssel és gyalog jártuk be a Pilist. A Som-hegyi turistaházban aludtunk és magunkra főztünk. Közben megismertük a Pilis természetföldrajzi jellegzetességeit és élővilágát. Túlélési ismeretekre is szert tettünk (tájékozódás, ehető növények, tűzrakás, táborozás, főzés,..stb.)

Jó volt ez a hét!

Ebben az évben szeptember 7-9. között Miskolcon rendezték meg a Magyar Vöröskereszt Országos Elsősegélynyújtó Versenyének országos döntőjét. Iskolánk csapata nagyon szépen teljesített! A 21 gyermek csapat közül a 9. legjobb pontszámot szerezte meg. Az összes résztvevőt nézve, a 24. legjobb eredményt érték el. Az 58 csapatból 8 felnőtt, 13 ifjúsági és 12 gyermek csapatot előztek meg. A hét órán át tartó küzdelem során sok érdekes szituációt kellett megoldaniuk. Az egyik legnehezebb feladatot, a tömeges balesetet, szinte hibátlanul oldották meg.

A csapat tagjai (a képen balról jobbra): Makány Zalán, Mester Emma, Tar Fanni, Miksó Dóra, Kretz Boldizsár. Felkészítő tanáruk: Csalló Attila.

Gratulálunk nekik!

RAJZOS HÍREK

SZILI JÚLIA MIRA 3. osztályos tanuló a „Színpompás tavasz, napfényes nyár” című országos versenyen lett díjazott. 5 díjat adtak ki sorrend nélkül.

LÁJKOLOM A CSALÁDOM

A „Lájkolom a családom” című városi rajzversenyen 180 rajz közül, a zsűri döntése alapján:

• TOLDI-ADAMIS HANNA 1. osztályos és
  • DEBRECZENI VÉDA 3. osztályos                         I. Díjban részesültek

(Felkészítőjük: Deli Gabriella)

A 20 legtöbb lájkot kapott pályázó is jutalmat kapott:

• LÓCZY GYÖRGY 608
  • LÉRÁNT ANNA 158
  • INCZE CSENGE 76
  • NAGY JÁZMIN 63
  • PÉTER SZONJA 57
  • BENKOVITS BODZA 54
  • CSÁNYI ZÉTÉNY 49
  • TIMÁR BERTALAN 47 lájkkal

A kiállított rajzok alkotóit is ajándékcsomaggal jutalmazta a Szentendre Barátai Egyesület.

A Városháza Galériáján nyár végéig nézhetitek meg a tárlatot. A díjazott munkákon kívül Iskolánkból közel 30 gyerek munkáját állították ki.

Köszönet a felkészítőknek!

• HAJMÁSI-NAGY KRISZTINA (1.o.)
  • SCHREINER NIKOLETT (3.o)
  • DELI GABI (Vizuális Műhely)

A több fordulóból álló vetélkedősorozatot idén a város 7. osztályos tanulóinak hirdette meg az önkormányzat. A játékos városfelfedező feladatokból nagyon sok új információhoz juthatott az a nyolc gyermek, aki képviselte az osztályt. Megismerkedhettek a város múltjával, az épületek, utcák, múzeumok, kapuk történetével, a híres Szentendrén élt és ma is itt élő művészekkel, az önkormányzat számukra még ismeretlen munkájával, s mindezt érdekes, kreativitást, összefogást igénylő formában.

A díjátadóra május 30-án került sor a Városháza dísztermében. Ebben az évben a mi osztályunk csapata a második helyen végzett a Ferences Gimnázium után és jutalmul 200 000 forintot nyert az iskolánknak. Ezt az összeget Tenkesné Halász Enikő intézményvezető az osztálynak adományozta, amit a jövő tanévben a gyerekekkel egyeztetve fogunk felhasználni.

Ezúton is köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, Krizbai Évának a sok-sok érdekes feladatot és információt, és Soltész Emesének a koordinálást, a finom szendvicseket és a gondos ellátást.

Szívből gratulálunk a gyerekeknek!

Kardos Katalin