Az alábbi linken lehet megtekinteni a megyei győztes elsősegélynyújtó csapatunkról készült riportot:

Kattints ide vagy a képre a videó megtekintéséért!

Idén, június elején hat napot töltöttünk Ausztriában a német nyelvet tanuló hatodik, hetedik és nyolcadik osztályos gyerekekkel. Közülük tizenketten vállalkoztak a hosszú utazásra, amit a Szent András Katolikus Általános Iskola és a leányfalusi Móricz Zsigmond Általános Iskola német tanárai szerveztek. Összesen 46 gyermek és 4 tanár vett részt a programban.

Délelőttönként anyanyelvi tanárokkal tanultak a gyerekek, heti 15 német órájuk volt összesen. Délutánonként az időjárás függvényében tartalmas programokat szerveztünk a gyerekeknek. Jártunk strandon, a Hauswirth csokigyárban, a hainburgi várban, majd szerdán Bécs következett. Nagy élményt jelentett a Természettudományi múzeum és a Schönbrunn Európa legrégibb állatkertjével és feledhetetlen marad a gyerekek idegenvezetése a bécsi belvárosban. Utolsó nap délelőttjén az óriáskerékről csodáltuk meg Bécs panorámáját, majd a Fertő tó közeli Familypark -látogatás koronázta meg a programot.

A három iskola diákjai között gyorsan szövődtek a barátságok, a hét végére mindenki talált új társakat, új kötődéseket.

Köszönjük a lehetőséget , reméljük, hogy jövőre ismét együtt utazunk.

Kardos Katalin

német nyelvtanár

Az előkelő első helyezést érte el iskolánk 6. osztályos gyermek elsősegélynyújtó csapata a Magyar Vöröskereszt felmenő rendszerű országos versenyénnek megyei fordulóján. A csapat tagjai (a képen balról jobbra): Miksó Dóra, Tar Fanni, Mester Emma, Kretz Boldizsár, Makány Zalán. Felkészítő tanáruk: Csalló Attila.

Szeptemberben megyünk az országos döntőre Miskolcra!

Gratulálunk, nagyon szép munka volt!

KIÁLLÍTÁS

Május 4-én a P᾽ART MOZIBAN megnyílt a Templomdombi Általános Iskola Vizuális Műhelyének TEST-KÉP című tárlata. A mozi folyosóján a Klubhelyiségben, Kisteremben és a büfé részben is láthatók azok a munkák, melyeket a 24 tanuló egyénileg készített. Összességében 57 rajz, festmény látható itt. Kiállításra került 4 nagyobb méretű munka is, melyeket csoportmunkában készítettek a gyerekek, kidobott moziplakátok felhasználásával. Deli Gabriella a Műhely vezetője köszönetét fejezi ki Tenkesné Halász Enikőnek a megnyitóért, Gyürk Dorottyának-, Szentendre Város Önkormányzata által nyújtott támogatásért, Klötz Ildikónak és Paraszkay Györgynek a „jutalom film”-ért és az elismerő gesztusért, valamint a Szülőknek és a Kollégáknak a segítségért.

Iskolánk tanulói alkotják a szentendrei utánpótlás korfball csapatok gerincét, Feri bácsi edzői irányítása mellett. A 2017/18-as utánpótlás bajnoki szezon sok-sok mérkőzést és remek eredményeket hozott. A tavalyi országos második helyezés után a hetedikesek felkerültek az U15-ös bajnokságba, ahol zöld és fehér színű csapattal versenyeztek nemcsak magyar, hanem szlovák csapatok ellen is. Mellettük az U13-as korcsoportban is szerepelt csapat az SZKHSE egyesület képviseletében. Az idei bajnoki szezont az U15-ös zöld csapat a hetedik, a fehér csapat kicsivel lemaradva a negyedik helyen végzett. Csapattagok a hetedik osztályból: Bucur Alíz, Szebik Dóra, Baranyai Réka, Pirint Gergő, Okrutay Gergely, Somogyi Boldizsár, Bánfalvi Kirill, Kovács Máté, Sárközi Attila.

Az U13-as SZKHSE csapat ebben az évben országos bajnok lett! Külön kiemelendő, hogy bajnokság során az összes lejátszott mérkőzésüket megnyerték, 251 dobott és 59 kapott korffal.