A Kiskunsági Nemzeti Park és a Kecskeméti Művészeti Szakkör által kiírt rajzpályázaton, melynek témája a vizes élőhelyek volt, a Vizuális Műhely csoportos díjban részesült. Díjunk egy csoportos látogatási lehetőség vezetővel a Kiskunsági Nemzeti Park területére és Kecskemétre az általunk választott múzeumba is ingyenes belépőket nyertünk.

A „vizes” rajzok alkotói:

• BEREGNYEI BRÚNÓ
  • SÁGI RUBEN
  • VILLÁM-KOVÁCS SZOFI
  • SIPOS MIRÁZS
  • LÁSZAY LAURA
  • SÁGI ELLA
  • BORBÁS NÓRA
  • IMRE SÁMUEL
  • PINDROCH EMMA
  • BEREGNYEI BÍBORKA
  • IRIMIÁS BLANKA
  • SEJPES LILLA
  • HANGAI-TAKÁCS NÓRA
  • PETRÁS GERGŐ
  • KOSZTÁN-SCHLEMAYER MÁTÉ
  • GERENDÁS BERNÁT
  • VILLÁM-KOVÁCS VIKTÓRIA
  • SZILI ANDRÁS
  • HORVÁTH HUNOR SOMA
  • SZABÓ VIRÁG

Az „ÍGY KÖZLEKEDTEK TI” című megyei rajzpályázaton, melyet a Rendőrkapitányság Közlekedési Osztálya szervezett HORVÁTH HUNOR SOMA 7. osztályos tanuló II. díjban részesült.

A „HULLÁMHEGYEK-HULLÁMVÖLGYEK” című országos művészeti pályázaton a Vizuális Műhelyből díjazottak lettek:

• SZABÓ VIRÁG
  • SZILI MIRA
  • HORVÁTH HUNOR SOMA
  • LÓCZY GYÖRGY
  • ASSZONYI EMÍLIA

Ezt a pályázatot a Napfogyatkozás Egyesület írta ki. A témák melyben alkotni lehetett: a különféle traumák amelyek a gyerekeket is érinthetik. A díjosztó, kiállítás megnyitó, a Kossuth Klubban volt. A kiállításra műhelyünkből minden munka kiállításra került.

A Makói József Attila Múzeum a „Szépség koldusa 100” alkotói pályázatot hirdetett. Műhelyünkből díjat nyertek alsós korosztályban:

• HANGAI-TAKÁCS NÓRA
  • ASSZONYI EMÍLIA

Felső tagozatos korosztályban:

• SZABÓ VIRÁG III. helyezést ért el.

Az alábbi linkre kattintva megnézhető a díjazottak névsora és munkái:

Gratulálunk az elért eredményekhez és további sok örömet az alkotásban: Deli Gabriella felkészítő tanár.

A Mátra Biker Sport Club által szervezett „TEKERJ A MÁTRÁBAN !” országos rajzversenyen SZILI ANDRÁS 4. osztályos 474 rajz közül korosztályában 2. helyezést ért el.

Gratulálunk Andrisnak!

Felkészítője: Deli Gabriella

A templomdombis rajzosok ismét az élen

A Tilma Gyermekművészetért Alapítvány által szervezett XIII. Nemzetközi Gyermekrajzpályázat kiállításának megnyitója, díjosztója szeptember 23-án a Hatvani Galériában volt. Az "Édesanyák dicsérete” című pályázatra rengeteg rajz érkezett hazánkból. Budapest, Győr, Szombathely, Hajdúszoboszló rajzos műhelyeiből, de a határon túlról is, Szabadkáról és kis településekről is küldtek be munkákat pl. :Kazár, Tarnaszetmiklós, Sajólád... helyekről.
A templomdombisok két témát is feldolgoztak: a "Legkedvesebb templomom"és az"Édesanyák  dicsérete" címűt.

A kiállításon szereplő gyermekek:

• Nagy Jázmin 3.osztályos
  • Török Róza 6.osztályos
  • Bowmann Benjamin 6.osztályos
  • Gerendás Emma 3.osztályos (két munkával is)
  • Horváth Hunor Soma 3.osztályos
  • Gottlasz Réka 9.osztályos
  • Hajdu-Geiger Ágost 5.osztályos (két munkával is)
  • Kretz Boldizsár 6.osztályos
  • Somogyi Szófia 5.osztályos
  • Szabó Virág 3.osztályos
  • Bitter Kata 4.osztályos
  • Debreczeni Véda 3.osztályos
  • Sági Aliz 5.osztályos

Mindkét témában elnyerték a zsűri elismerését, összesen 13  díjat hoztak el.

TILMA díjasok lettek:

• Gottlasz Réka
  • Hajdu-Geiger Ágost
  • Kretz Boldizsár
  • Szabó Virág
  • Somogyi Szófia

Fő díjazottak:

• Bitter Kata
  • Debreczeni Véda
  • Sági Aliz, akiknek munkái az ez alkalommal megjelent könyvben szerepelnek.

Hatvanból a kiállítás vándorútra indul. Mátraverebélyre, Budapestre, Magyarország sok városába; a határon túlra is, ahol fogadókészség van, -tudtuk meg B. Révész Erzsébet művésztanártól a TILMA alapítójától, a kiállítás létrehozójától.

A gyerekek felkészítője Deli Gabriella.

A másik fontos nemzetköz siker: PENTEL Nemzetközi Gyermekrajzpályázat, amit Japánban rendeznek évről-évre.
A 47. Nemzetközi Gyermekrajzpályázatra 40 országból, több mint 20 ezer kiemelkedő munka érkezett.
Bronz érmesek lettek:
Éles Ajsa 6. osztályos és Péter Szonja 2. osztályos.

A díjazottaknak gratulálunk.

2016. június 14-ére, Budapestre A Mexikói Nagykövetségre kapott meghívást iskolánk Vizuális Műhelyének hat tanulója.

• SÁGI BERNÁRD MÓR 1. osztályos,
  • RUSZNYÁK JULIANNA 3. osztályos,
  • NAGY LUCA 4. osztályos,
  • KRETZ BOLDIZSÁR 4. osztályos,
  • VARGA JÚLIA 4. osztályos,
  • VARGA SÁRA 4. osztályos,

mert sikeresen szerepeltek munkáikkal az „ Én Mexikóm” Nemzetközi Rajzpályázaton. A díjakat a tanulóknak Isabel B. Téllez Rosete, Mexikó magyarországi nagykövete adta át.

Felkészítő tanár: Deli Gabi néni

Az Egészséges Városért Közalapítvány által kiírt képzőművészeti városi rajzpályázaton, - melynek címe ÍGY LÁTOM ÉN - VESZÉLYEK ÉS KÍSÉRTÉSEK iskolánk VIZUÁLIS MŰHELYÉBŐL

• LAKATOS MÁRK 8. osztályos kiemelt I. helyezést,
  • GOTTLASZ RÉKA 7. osztályos II. helyezést ért el.

Munkáik a városi TV-ben is szerepeltek.

Felkészítő tanáruk: Deli Gabriella

TARKA-BARKA

2016. április 01-én az Izbégi Általános Iskolában rendezték a TARKA-BARKA területi gyermekrajz kiállítást, melyre iskolánk tanulói visszatérő pályázók és szép sikereket értünk el az idén is. A 472 beadott munka közül a Vizuális Műhely tagjai 4 díjat hoztak el, felkészítő tanáruk Deli Gabriella. 1 díjat a 4. osztályos Tar Fanni kapott, kinek felkészítője Czuprák Ottóné volt.

DÍJAZOTTAK:

SZABÓ VIRÁG              1. osztályos      II. hely

GERENDÁS EMMA       1. osztályos      I. hely

NAGY LUCA                 4. osztályos      különdíj

ÉLES AJSA                  5. osztályos      III. hely

TAR FANNI                   4. osztályos     III. hely

Az Izbégi Iskola népdalversenyt is rendezett ezen a napon.

VARGA JÚLIA 4. osztályos  EZÜST minősítést nyert, felkészítője Száva Borbála szülő, Czuprák Ottóné.