Egy nyolcadikos tanuló számára mit jelenthet a január? Félévzárás. Felvételi. Esetleg ezek teljes energiabefektetést igénylő kombinációja. Épp a dolgos napok megtörését és feloldását szolgálta a január 28-dikára beiktatott projekt nap, amelyen mind az alsós, mind a felsős osztályok saját szervezésű programokon vehettek részt.
A nyolcadik osztály az aktivitás és a szabad tér adta lehetőséget használta ki a Városligeti Műjégpályán. Korcsolyázni egy több ezer négyzetméteres szabad területen, háttérben a Vajdahunyad várának több építészeti stílust ötvöző gyönyörű épületével, nagyszerű élmény volt.
Mindenki felszabadultan, szerencsére keveset esve, finom fogójátékkal megfűszerezve töltötte el azt a közel négy órát, ami ebbe a programba belefért. Kellemes fáradtsággal, jó kedvvel, jó érzésekkel és  felfrissült elmével indult a csapat a buszhoz a stílszerűen felhangzó katonai takarodó dallamaira.  A résztvevők egy főre eső mosolygó-vigyorgó arányszáma a többszörösére nőtt ezen a napon.

Nagyon jó nap volt!

Baranyainé Kékesi Noémi