
Iskolánkban hagyomány, hogy azok a tanulók, akik a legtöbb közösségi munkát végezték az
osztályokban, részt vehetnek egy jutalom kiránduláson. Minden osztályból 5 tanuló jöhetett
velünk egy kirándulásra Dömörkapu-Pilisszentlászló útvonalon. A buszfordulónál
gyülekeztünk teljes menetfelszerelésben, játékokkal, pokróccal, némi tízóraival, nasival
felszerelkezve. Létszámellenőrzés után nekivágtunk az erdőnek. Gyönyörű fák közt haladtuk,
ahol a zöld szín sokféle tavaszi árnyalatát, aljnövényzeteket és apró állatkákat láttunk.
Sokféle növénynek tanultuk meg a nevét. A madarak csicsergése, és látványa kísért végig.
Lassan elérkeztünk a patakparti réthez. Padok, asztalok, tágas tisztás várt ránk. Birtokba
vettük a területet. Elővették a gyerekek az otthonról hozott ellátmányt, és ki-ki a
társaságával békésen eszegetett. Majd életre keltek a gyerekek és a játékok, a rét pillanatok
alatt mozgásba lendült. Tollas, szivacslabda, foci, fogócska, körjáték. Később
lemerészkedtünk a patakhoz. Kis állatkákra, békákra csodálkoztak rá a gyerekek. ez midig
élmény, átlépdelni a köveken, követni a békákat, megpiszkálni a vizet, figyelni a bolharákok
útját, kalandozni a parton. Szerencsére senki sem lett vizes, így tovább indulhattunk a Kisrigó
vendéglő felé, ahol először egy finom ebédet fogyasztottunk el, leves, büféasztalon lévő
rántott husi körettel, majd sütemény. A fogások közt pedig sűrűn olthatták szomjukat
végtelen mennyiségű szörppel. Közben a fizikus vendégelőadó berendezte a termet, és
nekifogott élménydús, kísérletekkel teli előadásának. A gyerekek áhitattal hallgatták,
segítettek a kísérletek végrehajtásában, és sokat nevettek humorán. Sajnos egyszer
mindennek vége lesz, indulnunk kellett a buszhoz. Így hálával teli búcsút vettünk Pali
bácsitól, a matematika-fizika szakos tanártól, és Balázstól, aki vendégül látott miket a Kisrigó
vendéglőben, és szomorúan, de élményekkel teli nekivágtunk utunk utolsó szakaszának.
Tartalmas, vidám perceket töltöttünk a jó levegőn, napsütésben, együtt a közösséggel,
lazítottunk, pihentünk, kiléptünk egy kicsit az iskola mindennapjaiból. Igazi jutalom volt
egész éves mukánkért.




