A Magyar Vöröskereszt tevékenységei között kiemelkedő fontosságú az elsősegélynyújtás elméleti és gyakorlati ismereteinek minél szélesebb körben történő megtanítása és a humanitárius szemléletmód terjesztése. Ennek megvalósítása érdekében ebben az évben negyvenhetedik alkalommal hirdették meg felmenő rendszerű országos elsősegélynyújtó versenyt, ahol 5 fős iskolai vagy közösségi csapatok vehettek részt három kategóriában: gyermek (köznevelési intézményben 5-8. évfolyamon tanulói jogviszonnyal rendelkezők), ifjúsági és felnőtt. Ebben az évben az iskolai elsősegélynyújtó szakkörünk 6. osztályos tanulói képviselték iskolánkat a versenyen. Az első fordulón, a területi versenyen Mester Emma, Kretz Boldizsár, Tar Fanni, Miksó Dóra és Makány Zalán, mindhárom kategória legjobb pontszámával, első helyezést értek el. Így megszerezték a jogot arra, hogy képviseljék területünket a megyei versenyen. Gratulálunk nekik!

Csalló Attila
felkészítő tanár