Beszámoló egy sikeres szakköri projektről

Gépek, gépelemek, mechanika, hidraulika, pneumatika, ..... nem túl barátságos fogalmak. Azonban egy megfelelő modell választásával mindenki számára kedvelhető kifejezéssé válnak ezek a nagyon tudományosan hangzó szavak. 

A kézműves és modellező szakkör lelkes tagjaival egy hidraulikus elven működő markoló modelljének elkészítését tűztük ki célul. A terveket a Winkler Iskolaszer honlapjáról töltöttük le. Gondos tanulmányozás és az anyagok beszerzése után, elindult az alkotó munka. A sikerhez pontos mérés, megmunkálás, összeállítás és sok-sok kitartás kellett. Környezetünkben lévő egyszerű eszközöket felhasználva építettük meg az élethűen működő modellt. A hidraulika munkahengereit orvosi fecskendőkből készítettük. Már a készítés is nagy örömet okozott, azonban igazán a kipróbálás okozta a legnagyobb élmény. A rendszer precíz feltöltése után tökéletesen mozgatják a markolókanalat a dugattyúk. Öröm volt látni a gyerekek lelkesedését, kitartását! Szép munka volt gyerekek!

Csalló Attila
szakkörvezető