A novemberi témanap alkalmával, kihasználva a hét egyetlen olyan napját, amikor még napsütéses jó idő volt, Szigetmonostorra látogattunk el. Ezt a programunkat iskolánk környezeti nevelési szempontjainak megfelelően terveztük. A tevékenységek között szerepelt a madárbarát kerttel való ismerkedés.

Ezután a Faluházban az újrahasznosítás változatos formáit tapasztalhatták meg a gyerekek: merített papírt készíthettek, és barkácsolhattak is. A több doboznyi, mások által már nem használható elektronikai berendezések valódi kincseket rejtettek a gyerekek számára. Fiúk és lányok egyaránt kipróbáltak minden tevékenységet, és órákon keresztül önfeledten alkottak. Lehetett csavarozni és vágni, fúrni és ragasztani, szétszedni és összerakni. Volt, akit az alkotás öröme ragadott magával, de többen kiélhették vágyukat, hogy megtudják végre: vajon mit rejtenek az elektromos eszközök borító lapjai, és milyen érzés csak úgy nekiesni valaminek, és apróra szétszedni.