Február 22-én ismét kiléphettünk az iskolai tanulás, ismeretszerzés kereteiből egy másik, izgalmas és kalandos világba. Az előző projekt nap édes élményei után most a tudomány, a technika, a fizika, biológia, informatika és még számtalan tudományterület apróbb-nagyobb eszközei és szerkezetei között fedeztük fel azokat a csodákat, melyek körbe veszik és áthatják mindennapi életünket. Saját bőrön érezve és érzékelve, kipróbálva, sokszor szó szerint kézzel fogható módom megtapasztalva maradandó élményeket és ismereteket szereztünk a Csodák Palotájában.

Különleges programként részt vettünk az osztály aktuális természetismereti tanulmányaihoz kapcsolódó Születés Világa című interaktív kiállításon. A tanórai ismeretszerzés mellett és a védő nénivel és Attila bácsival tartott beszélgetések után a kiállítás még átfogóbb, érthető és szemléletes képet mutatott meg az élet egy valóban nagy és nem mindennapi csodájáról, mely a fogantatástól a születésig végbemegy. Nagyon jól éreztük magunkat, a gyerekek mellett mi felnőttek is csodák közé csöppentünk pár órára.

Baranyainé Kékesi Noémi