Iskolánk kiemelt területei a környezeti nevelés, a manuális készségfejlesztés. Ezen területeknek az erősítéséhez, valamint majdani Tehetségponttá válásunkhoz járul hozzá a kézműves tehetségkör.

Ebben a tanévben a második osztályos tanulóknak van lehetősége résztvenni a foglalkozásokon. A tanítónők első éves tapasztalatai és önkéntes jelentkezés alapján kerültek kiválasztásra a tanulók. A gyerekek főként természetes anyagok felhasználásával alkotnak, miközben számos területen fejlődnek (kézügyesség, finommotoros mozgások, idegrendszer, kreativitás, stb.). Az órák nagyon vidám hangulatban telnek. A gyerekek szívesen tevékenykednek, büszkék az alkotásaikra. Az alsós évek után lehetőségük van továbbvinni ezt a tevékenységet a felsős szakkörökben, mint pl. a Kézműves és modellező szakkörben.

Csalló Attila
szakkörvezető