Iskolánk hetedik osztálya harmadik alkalommal vett részt a Nagy Szentendrei számháborún. 

Az immár hagyományosan szeptember harmadik szombatján megrendezésre kerülő városi eseményt Kucsera Ferenc tiszteletére szervezi harmadik éve a Szentendre Barátai Egyesület. Cél a Templomdombon álló zászlók birtokba vétele, illetve minél több cédula eljuttatása a gyüjtőládába. 

A hetedik osztály tanulói mellett a hatodikosok is teljes osztállyal képviseltették magukat, illetve az ötödikből is jónéhányan eljöttek. A hazai terepnek számító Templomdombon nagy volt a küzdelem, a gyerekek és felnőttek hatalmas csatát vívtak a pontokért, csak úgy harsogott a környék a számoktól. A jókedv és az elszántáság határtalan volt, s szerencsére az időjárás is nagyon kegyes volt hozzánk.

A játékidő gyorsan eltelt, s mindenki sajnálta, hogy vége lett a csatának.

A sárga csapattal játszó templomdombisok végül a második helyen végeztek, s mivel a mi iskolánkból vett részt a legtöbb gyermek a számháborúban, így egy gombóc fagyit is kaptunk ajándékba. 

Reméljük, hogy jövőre is lesz alkalmunk a város többi lakójával számháborúzni a Templomdombon! Mi biztosan ott leszünk!