Iskolánkban minden osztály elsőtől nyolcadik osztályig féléven keresztül úszásórákon is részt vesz a mindennapos testnevelési órák keretében.

Február 22-én a nyolcadik osztály a szokásostól eltérő úszásórán vett részt. Ezt a napot a Magyar Parasport napjává nyilvánították, így a V-8 uszoda az egész héten igyekezett a jelentkező osztályok számára a testnevelési órákat különlegessé tenni. Az uszoda biztosította a résztvevő tanulók számára azokat az eszközöket, melyekkel a gyerekek úgy úsztak, hogy nem láttak a vízben, nem használhatták a kezeiket vagy a lábaikat vagy épp minden végtagot rögzítettek. Nem mindennapi élmény volt megtapasztalni a mélységet csak a nyomásváltozás érzékelésével, úszni teljesen „vakon” vagy épp a normál úszástól eltérő technikákkal haladni.

Különleges élményben volt részünk!

Baranyainé Kékesi Noémi