Az őszi szünet előtti utolsó héten a narancssárga és a fekete szín átvette az uralmat az iskolában. Tökfejek mosolyogtak vagy épp grimaszoltak a bejárattal szemben, több osztályba beköltöztek a pókok és a denevérek. Pénteken reggel kis boszorkányok és maskarás fiúk érkeztek az iskolába, hiszen a kisebbek is szívesen, beöltözve vettek részt a számukra tök nap jegyében tervezett utolsó napon.

A felsősök délután Halloween – bulin vettek részt, melyet a hetedik osztály szervezett. A jól előkészített délután változatos programokat kínált minden jelenlévőnek. A jelmezversenyben leglelkesebben és legnagyobb létszámmal az ötödik és hatodik osztály vett részt. Hatalmas sikerrel működött Just Dance terem, ahol a „vérfarkas” éppoly vidáman táncolt, mint a sok „boszorkány” vagy az „apáca fiú”. Első alkalommal játszhattak Honfoglaló játékot három fős csapatok, amit egy lelkes ötödikes trió több körben is megnyert. A kreatív és testfestős/csillám tetováló teremből csillogó testdíszek és csipesz denevérek térhettek haza. A büfét a hetedikesek által készített szendvicsek, innivalók és otthonról hozott sütik gazdagították. Ügyeltünk arra is, hogy lehetőleg egészséges ételek legyenek kaphatók, valamint ezek csomagolásai ne terheljék a környezetet. Itt lehetett megvenni vagy épp megnyerni a rémes sütemények versenyében részt vevő, de csak küllemükben rémes, egyébként fincsi édességeket. A hetedikesek jól szervezetten és nagyszerűen bonyolították le ezt a délutánt! Köszönet érte nekik!

Noémi néni & Attila bácsi