Ebben az évben lakóhelyünkkel és környezetével foglalkoztunk az erdei iskola hetében. Hétfőn és szerdán Szentendre történelme, kultúrtörténeti nevezetességei volt a fő téma. Megismertük városunk múltját a római kortól kezdődően napjainkig. Foglalkoztunk a nemzetiségekkel és a művészekkel is. A foglalkozások között volt vezetett városnézés, előadás, „időutazós” képkeresés, kincskeresés.

A keddi napon a Szentendrei-sziget földrajzával, élővilágával foglalkoztunk. Kerékpáros túrát tettünk a szigeten.

Az utolsó két napon tömegközlekedéssel és gyalog jártuk be a Pilist. A Som-hegyi turistaházban aludtunk és magunkra főztünk. Közben megismertük a Pilis természetföldrajzi jellegzetességeit és élővilágát. Túlélési ismeretekre is szert tettünk (tájékozódás, ehető növények, tűzrakás, táborozás, főzés,..stb.)

Jó volt ez a hét!