Idén, június elején hat napot töltöttünk Ausztriában a német nyelvet tanuló hatodik, hetedik és nyolcadik osztályos gyerekekkel. Közülük tizenketten vállalkoztak a hosszú utazásra, amit a Szent András Katolikus Általános Iskola és a leányfalusi Móricz Zsigmond Általános Iskola német tanárai szerveztek. Összesen 46 gyermek és 4 tanár vett részt a programban.

Délelőttönként anyanyelvi tanárokkal tanultak a gyerekek, heti 15 német órájuk volt összesen. Délutánonként az időjárás függvényében tartalmas programokat szerveztünk a gyerekeknek. Jártunk strandon, a Hauswirth csokigyárban, a hainburgi várban, majd szerdán Bécs következett. Nagy élményt jelentett a Természettudományi múzeum és a Schönbrunn Európa legrégibb állatkertjével és feledhetetlen marad a gyerekek idegenvezetése a bécsi belvárosban. Utolsó nap délelőttjén az óriáskerékről csodáltuk meg Bécs panorámáját, majd a Fertő tó közeli Familypark -látogatás koronázta meg a programot.

A három iskola diákjai között gyorsan szövődtek a barátságok, a hét végére mindenki talált új társakat, új kötődéseket.

Köszönjük a lehetőséget , reméljük, hogy jövőre ismét együtt utazunk.

Kardos Katalin

német nyelvtanár